Cuma, Ağustos 5

Hayattındaki Her Gün Bir Hediyedir...

Hayattındaki Her Gün Bir Hediyedir...


Karşına çıkan kişiler her kimse, doğru kişilerdir. Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.
 
Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır. Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi. Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. 'Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı' gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır,  dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.  
 
İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır. Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç. Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.
 
Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir.

Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder. Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğun bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir. 
 
Kendine iyi bak. 
Tüm kalbinle sev. 
Sonuna kadar hayatın tadını çıkar. 
Hayattındaki her gün bir hediyedir, kıymetini bil.


3 yorum:

Gelincik dedi ki...

ne güzel bir yazı... alıp başkalarıyla paylaşabileceğin zenginlikte... kalemine sağlık esracım

nuriye dedi ki...

Keşke hayatımızdaki herşeye "iyi ya da kötü" bu gözle bakabilsek. Çok anlamlı bir anlatım olmuş.

Merve dedi ki...

süper gerçekten... aklımızan hiç çıkmasın